čtvrtek 29. října 2015

Lengau 18.10. - finálový závod EHC


Posledním závodem mé letošní sezony byl finálový podnik seriálu EHC – European handbike circuit. Konal se v rakouském Lengau, městečku poblíž Salzburgu. Účast na tomto závodu mi slibovala možnost výborného umístění v celkovém pořadí seriálu. Takže
jsem si start opravdu nemohl nechat ujít.

Trať tvořil přibližně 4km dlouhý okruh, a závod byl vypsán na jednu hodinu a jedno kolo. Zázemí závodu bylo připraveno v areálu továrny Palfinger a bylo perfektní. Ostatně jako celá organizace závodu. Vzhledem k poměrně krátké vzdálenosti od ČR, byla česká účast poměrně hojná. V kategorii MH3 stáli na startu Michal Šiška a Tomáš Mošnička, ve WH to byla Katka Antošová a V MH1 Patrik Jahoda.

Hned při rozjíždění jsem měl defekt zadního kola a ke své hrůze zjistil, že jsem si nevzal kompletní servisní bedýnku, ale jen její část a náhradní duši jsem s sebou jako naschvál neměl. Naštěstí mi náhradní poskytl Rafal Wilk, který, ač sám obouval galusky, jednu duši měl. Za to mu patří můj velký dík! Výměna se mi podařila před startem závodu, takže vše dopadlo dobře a já doufal, že jsem si smůlu pro tentokrát už vybral.


Hned po startu jsem se držel ve vedoucí skupině a spolu s ní objel první kolo. V předposlední zatáčce jsem ale udělal chybu, najel do ní příliš rychle a musel brzdit. Tím jsem skupinu ztratil a neměl už dost sil jí docvaknout. Během druhého kola jsem se ji snažil dojet, ale vzdal jsem to. Dotáhnout takové borce jako Wilk, Purschke, Gabriel a Heine bylo nereálné. Naopak jsem tím riskoval, že mě ohrozí někdo ze závodníků jedoucích za mnou. Zvolil jsem tak jízdu poměrně rychlou, ale s rezervou, abych měl v případě svého dostižení ještě dostatek energie na vítězství v potenciální druhé skupině. Nikdo mě však nedostihl a já tak obkroužil celý závod s výjimkou prvního kola sám.


Dojel jsem s rozumnou ztrátou na 5. pozici a získal tak 2. místo v celkovém pořadí EHC, což považuji za odměnu za mou celou letošní sezonu! Doufám, že sezona 2016 bude ještě lepší.


Dříve než uklidím kolo do garáže a začnu trénovat na trenažéru, musím ještě poděkovat svým sponzorům – firmám EGIS, Prádelna Kyselý, ATEX a ještě jedné společnosti, která chtěla zůstat anonymní, za to, že mi umožnili závodit. A především za to, že mi věří a podporují mě v mojí snaze dostat se co nejdál. Snad jim nezůstanu nic dlužen... 

Výsledky: ZDE
Konečné pořadí EHC: ZDE
Fotogalerie Brigitte Neuske ze ZÁVODU a z VYHLÁŠENÍ Žádné komentáře:

Okomentovat